Munkám során sok esetben találkozom diszbiózissal, ami a bélflóra zavarára vagy egyensúlyhiányára utal. Egészségi állapotunkat nagy mértékben befolyásolja mikrobiotáink egyensúlyának állapota. A diszbiozis jelentős zavarokat okoz, és emésztőrendszerünk működésének több…
Rövid kis cikkemben arról lesz szó, miért is elengedhetetlen önismeretünk tudatos fejlesztése. Mi az önismeret? Az önismeret saját személyiségünk feltérképezése, megismerése és megértése. Egy önismereti folyamat során tudatosan törekszünk érzéseink,…
Miért annyira nehéz változtatni és mi segíthet mégis könnyebbé tenni a változás, személyiségfejlődés folyamatát? Az agyunk sajnos általában figyelmen kívül hagyja azt, hogy a bennünk kialakult hiedelmeink, szokásaink előnyösek, vagy…
A stressz hatása szervezetünkre Egyre többször találkozom olyan problémákkal, hogy a betegség hátterében nincs semmilyen szervi elváltazás, csak az illető pörög a saját kis mókuskerekében, és észre sem veszi, hogy…
Nehézfémterheltség Középkorú férfi pszichés problémákkal és nem múló bőrtünetekkel keresett meg.Elmondása szerint felkeresett pár pszichológust, bőrgyógyásznál is járt, de kisebb javulás után többnyire mindig visszaesés van. Szerinte a párkapcsolatai is…
A csecsemőmirigy vagy timusz, neve a görög “thymos” szóból ered, mely “életenergiát” jelent. A mellkasban helyezkedik el, a légcső és a szegycsont között. Egy fontos nyirokszerv, antitesteket termel, ami biztosítja…
Egy idős hölgy, kétségbeesetten hívott fel, hogy nagyon magas a pulzusa, és az orvos azt mondta, hogy így nem ülhet repülőre, pedig neki már megvan a repülőjegye, és 5 nap…
Amire az orvosi rendelőben már nincs idő. Egy hozzám forduló hölgy magas vérnyomás és magas vércukorszint miatt keresett meg.Elvégzett minden orvosi vizsgálatot, és megkapta a megfelelő gyógyszereket. Járt dietetikusnál is,…
A módosult tudatállapotban (transzban) végzett munka egy olyan pszichológiai, személyiségfejlesztő módszer, amelyben a racionális analizáló képességünk alábbhagy. Ebben az állapotban egy mélyebb tudatszinten tudunk dolgozni, ahol könnyebben hozzáférhetünk a személy…
Cikksorozatom első részében általánosságban a felelősség lesz a téma. A sorozat második részében a felelősség kérdésén belül a szülő és gyerek kapcsolat határairól lesz szó. Foglalkozom a parentifikáció kérdésével, ismertetem…
Az elmúlt évtizedben egyre több tudományos bizonyíték gyűlt össze, amely arra mutat rá, hogy figyeljünk jobban oda születendő gyermekünkre. Akár alszik, akár ébren van, szüntelenül ráhangolódik az anyai szervezet megannyi…
Az önismereti munkában szerzett tapasztalatok sokat segíthetnek ha krízishelyzetbe kerülünk. Hiszen egy krízishelyzetben felszabaduló, addig elfojtott energia ugyanúgy használható építésre mint rombolásra. A döntéshez viszont egy felelősségteljes, érett személyiség szükséges.…
A gyulladás fontos szerepet játszik, a stressz mellett, a pajzsmirigy témakörében. Gyulladáskeltő citokinek keletkeznek, melyek sok mindenben befolyásolják a pajzsmirigy működését, mint pl. lerontják a konverziót. Hiába termeli a pajzsmirigy…
Pajzsmirigy és Hashimoto A Hashimoto-thyreoditis már egy krónikus pajzsmirigy gyulladást jelent. Amikor begyullad a szövet, először túlműködés jelentkezhet és utána, ahogy elkezd sorvadni a pajzsmirigy szövetállománya átmegy alulműködésbe. Ilyenkor érdemes…
A pajzsmirigy alulműködés napjainkban az egyik leggyakrabban előforduló betegség. A pajzsmirigy túlműködéssel ellentétben, alulműködés esetén túl kevés pajzsmirigyhormon jut a vérbe, melynek következménye energiahiány és csökkent alapanyagcsere. Tünetei lehetnek: súlygyarapodás,…
A hajhullásnak több oka is lehet, mint például: • ásványi anyag hiány• hajfesték minősége• száraz sampon használata• nem megfelelő a fejbőr vérellátottsága• nehézfémterheltség• toxikus terhelés• túl sok stressz• alacsony önbecsülés•…
Arra a kérdésre, hogy hogyan legyünk boldogok? Nincs egyértelmű válasz, mivel ez mindenkinél egyéni. Én például futás közben szárnyalást, szabadságot élek meg szeretek mindent és mindenkit, vagy a Dunaparton pihenve…
Röviden arról, hogy milyen kötődési minták alapján tudunk működni és hogy ezek milyen hatással vannak a párkapcsolatainkra, egyéb emberi kapcsolatainkra. Kötődési stílusunk jelentősége, kialakulása Kötődési stílusunk egész életünkre meghatározó, amely…
Munkám során egyre több emésztőrendszeri problémával találkozom, szerteágazó tünetekkel. Van akinél csak puffadás van, melyhez székrekedés vagy hasmenés társul. De van, hogy a bőr jelez, hogy gyulladás van a bélrendszerben…
Sokat halljuk és használjuk mostanság a trauma kifejezést. De mi is a trauma igazából? A trauma egy olyan rejtett erő, amely önmagában is átalakítja az életünket. Azt, ahogyan érzünk, ahogyan…
Manapság rengeteget hallani az asszertivitásról. De vajon mi is ez pontosan? Bajzáth Mária2023.04.10.
Ebben a videóban az önbizalommal kapcsolatban kaphatsz információt. Mi is az önbizalom? Miért fontos? Hogyan fejleszthető? Mikre figyeljünk, hogy önbizalmunk stabil legyen? Bajzáth Mária2023.03.05.
A meditáció hatékonysága és ereje Azon túl, hogy önmagunkon is észleljük a változásokat, mára számtalan tudományos kísérlet igazolja, hogy a meditáció kimagaslóan jó hatással van a fizikai és mentális egészségünkre…
Az önismereti munka során, a belső folyamataink feltárásakor eljuthatunk olyan érzésekhez, testi tünetekhez, amelyeknek az okát nem találjuk saját élettörténetünkben. Minden ember kerülhet olyan élethelyzetbe, ami kérdéseket indíthat el benne:…
Ezúttal az általunk kimondott szavak erejéről és jelentőségéről szeretnék megosztani veletek néhány gondolatot. Szeretném nektek megmutatni, mennyire fontos, hogy a kommunikációnk során használt szavakat kicsit tudatosabban és kevésbé a megszokások…
Az önismeret által betekintést nyerhetünk saját lényünkbe és az életünkbe. Az egész arról szól, hogy megismerjem és elfogadjam önmagam, és mindezzel együtt saját magam megváltoztathatatlanságát is. Ugyanis a saját életemért…
Év végén sokszor teszünk újévi fogadalmat, melyet utána vagy sikerül betartani vagy nem. De vajon kik azok, akiknél ez teljesül és mi akadályozhatja azokat az embereket, akiknek ezt nem sikerül…
Stresszesebb ma az élet, mint ötven évvel ezelőtt? Stresszmentes életet nem tudunk élni, mert bizonyos mértékű stressz mindig jelen van az életben, és ez tulajdonképpen természetes. Ráadásul a stressz motiválhat…
Érzelmeink, lelki állapotaink és a betegségek közti összefüggések Ebben a cikkben azt próbálom egyszerűen bemutatni, hogy a testünk egészsége messzemenőkig nem független az érzelmeinktől és a lelki állapotainktól. Szeretném kicsit…